HISTORIA

Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe EUROCHEM BGD Sp. z o.o. zostało założone w 1994 roku. 
Od samego początku firma działa jako przedsiębiorstwo chemiczne i choć w pierwszym okresie działalności gospodarczej prowadziliśmy wyłącznie dystrybucję towarów innych producentów, tak obecnie nasza oferta zawiera przede wszystkim towary firmowane znakiem EUROCHEM BGD i skierowana jest przede wszystkim do odbiorców hurtowych.

W pierwszych latach działalności byliśmy dystrybutorem i przedstawicielem POCH Gliwice i wspólnie kształtowaliśmy rynek chemiczny w Polsce. Nasza współpraca zaowocowała utworzeniem składu konsygnacyjnego towarów POCH na terenie naszej firmy.

W 1998 roku EUROCHEM BGD uzyskał status Oficjalnego Importera i Dystrybutora w Polsce producenta odczynników chemicznych czeskiej firmy Pliva-LACHEMA a.s. O/Neratovice-Czechy.

Kolejne lata przyniosły usamodzielnienie się firmy, rozbudowę zaplecza laboratoryjnego, magazynowego i linii produkcyjnych. 
EUROCHEM BGD stal się nie tylko dystrybutorem, ale przede wszystkim producentem odczynników chemicznych i materiałów filtracyjnych. 

WSPIERAMY NAJLEPSZYCH

EUROCHEM od lat wspiera finansowo indywidualnych sportowców oraz kluby sportowe. Możemy poszczycić się sponsorowaniem jednego z najlepszych na świecie zawodników we wspinaczce sportowej Tomasza Oleksego z Tarnowa, wielokrotnego zdobywcy mistrzostwa Polski i mistrzostwa Europy.
Jesteśmy również tytularnym sponsorem Klubu Sportowego BASKILA, w szczególności wspierając sekcję strzelecką. Dzięki naszej pomocy rozegrano po wielu latach Mistrzostwa Tarnowa w Strzelectwie Sportowym, a sponsorowani przez nas zawodnicy zajmują czołowe miejsca w swoich kategoriach w Polsce.
EUROCHEM to również kolarstwo i tenis stołowy.
Nasze umiłowanie tych wspaniałych dyscyplin sportowych zaowocowało współpracą z regionalnymi klubami sportowymi i organizację wielu kolarskich maratonów, a także sponsoring długodystansowych, trekkingowych wypadów dla młodzieży i nauczycieli tarnowskich szkół.
NASZE PASJE

Współpraca z Klubem Wysokogórskim w Krakowie zaowocowała wieloma wspaniałymi wyprawami i zawodami. Wspieramy jego członków uprawiających wspinaczkę górską i paralotniarstwo. 
WYPRAWA W ALPY
WYSPY KANARYJSKIE
CHILE - ACONCAGUA 6962 mnpm
NASZE PARALOTNIE NAD GÓRĄ ŻAR